Jak wybrać zespół na wesele?

Muzyka obok jedzenia to jeden z najważniejszych elementów udanego przyjęcia weselnego, dlatego też wybierając zespół weselny warto mocno zastanowić się nad dokonywanym wyborem. Dobry zespół powinien mieć bogaty repertuar, który będą w stanie dostosować do gustów gości. Jeśli zespół zobaczy, że goście dobrze bawią się przy jednych rytmach, a gorzej przy innych powinien mieć na tyle dobry repertuar, aby dostosować utwory do preferencji gości weselnych. Repertuar zespołu weselnego musi być także na tyle różnorodny, by zadowalał gusta zarówno młodszych , jak i starszych gości weselnych.

Repertuar to jedno, a wykonanie utworu to drugie. Właśnie na ten drugi element Państwo młodzi powinni również zwrócić baczną uwagę. Warto przysłuchać się czy instrumenty są ze sobą dobrze zgrane, czy wokalistka nie fałszuje. Aby się o tym przekonać warto zajrzeć na stronę internetową zespołu i przesłuchać utwory, które większość zespołów na swoje stronie udostępnia. Zespół o bardzo bogatym repertuarze i dobrym wykonaniu wokalnym – instrumentalnym można znaleźć klikając tu – zespół weselny kraków.

Zespół muzyczny powinien także grając sety (nie chodzi tu o picie alkoholu, ale o poszczególne wyjścia na scenę), grać je na tyle długo by goście mogli dobrze się przy nich pobawić i zmęczyć, tak aby mieli ochotę usiąść. Jeśli sety będą zbyt krótkie goście uznają, że zespół na weselu był raczej słaby. Podobnie jest w chwili gdy zespół robi zbyt długie przerwy pomiędzy jednym setem a drugim. Wybierając zespół warto, więc zwrócić uwagę na te elementy. Aby się o tym przekonać państwo młodzi mogą, aby pojechać na chwilę na wesele, na którym gra zespół, obejrzeć DVD z wesela, na którym dany zespół grał, albo zapytać o radę znajomych, którzy znają dany zespół.

W przypadku poszukiwania zespołu weselnego warto pytać o opinię rodzinę i znajomych, zwłaszcza tych, którzy często bywają na weselach, albo sami wesele niedawno organizowali. W przypadku zespołów weselnych orkiestra z polecenia bywa najlepszym wyborem. Choć co prawda gusta i guściki są różne, to jednak widząc na żywo jak orkiestra gra można najwięcej powiedzieć o jej umiejętnościach i możliwościach. Dlatego też, jeśli żaden znajomy nie może polecić nic konkretnego warto zastanowić się nad wybraniem się na jakieś wesele, którego oprawą muzyczną zajmował się będzie zespół, nad wyborem którego zastanawia się młoda para. Wybór zespołu to ważny element całego wesela, bowiem decyduje o tym, czy goście będą się dobrze bawili podczas przyjęcia.