Muzyka rozrywkowa nie musi być kiczowata

Muzyka na wesele kojarzy Ci się z disco-polo? Zapomnij o tym stereotypie. Muzyka rozrywkowa nie musi być kojarzona ze starymi przyśpiewkami. Coraz częściej zespoły wykorzystują nowe, popularne piosenki, do których goście świetnie się bawią. Jeśli razem ze swoim partnerem stoicie przed wyborem odpowiedniej kapeli na ten wyjątkowy dzień, musicie pamiętać, o kilku rzeczach, które będą niezbędne, zanim dokonacie ostatecznego wyboru.

Muzyka taka jaką lubię

Na samym początku, usiądź ze swoim partnerem i zastanówcie się, jaką muzykę chcielibyście usłyszeć na swoim weselu, co najbardziej przypadnie do gustu nie tylko Wam, ale i Waszym gościom. Pamiętaj, że wybór kapeli na wesele, to zawsze kompromis. Niestety nie dogodzi się każdemu i z tym się musisz liczyć od samego początku.

Styl muzyki dopasuj do całego wesela, do wystroju sali i do swojego charakteru. Jeśli jakiś gatunek muzyczny Wam po prostu nie pasuje, to znajdźcie kapelę, która będzie Wam odpowiadać. Pamiętaj jednak, że obecna muzyka rozrywkowa nie jest taka, jak kilka lat temu. Obecna muzyka łączy w sobie różne gatunki, a dzięki temu można łatwiej dostosować się do gustu gości.

Odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku

W zależności od charakteru Twojego wesela, musisz wybrać osobę, która idealnie sprawdzi się na tym miejscu. Rozważ wszystkie zalety jakie posiada DJ a jakie ma zespół czy orkiestra. Pamiętaj, że DJ jest bardzo uniwersalną osobą, ponieważ szybko może zmieniać style muzyczne i zagrać praktycznie wszystko, co chcieliby goście.

Niestety, nie weźmiesz go na wykwintne przyjęcie, gdzie wszystko będzie zrobione w eleganckim stylu. Jeśli planujesz takie wesele, wybierz orkiestrę, która estetyką wpisze się w wystrój sali. Zawsze możesz wybrać zespół muzyczny, który zagra wcześniej wybrany repertuar. Zespół, który spełni Twoje oczekiwania, na pewno umili odpowiednio czas Twoim gościom. Koniecznie sprawdź ofertę zespołu na stronie www.vervaband.pl, aby dowiedzieć się więcej informacji.

Twoja muzyka na weselu

Coraz częściej zespoły są bardzo otwarte na propozycje Młodej Pary. Jeśli chcesz mieć wpływ na to, jaka muzyka będzie grana, możesz stworzyć listę piosenek, które chcesz by pojawiły się na zabawie. Odpowiednio wcześniej porozmawiaj z zespołem o tym, jaki mają repertuar – może się okazać, że Twoje wymarzone piosenki już tam są. Jeśli jednak ich nie ma, zapytaj się czy jest taka opcja, aby jednak się pojawiły.

Bardzo często zespoły zgadzają się na taką opcję, ale zazwyczaj wymaga to odpowiedniej dopłaty, szczególnie jeśli ma to być więcej piosenek. Musisz mieć na uwadze, że jeśli to piosenka, które nie ma w repertuarze, to muzycy muszą się jej nauczyć. Chyba nie chcesz, aby zespół nawalił na Twoim weselu? Pamiętaj jednak, że nie zawsze wszystko pójdzie po Twojej myśli i może się okazać, że gościom nie będzie pasować taki rodzaj muzyki jaki się pojawi. Nie warto zmuszać muzyków, aby sztywno grali konkretny rodzaj muzyki, tylko aby byli elastyczni i otwarci na potrzeby gości.