Praca modelki- gdzie można znaleźć zatrudnienie?

Praca modelki zazwyczaj ma charakter pojedynczych zleceń i kontraktów. Trzeba więc w pewien sposób zaakceptować specyfikę tego zawodu, jaka wiąże się z faktem, że na ciągłość zleceń i angaży trzeba będzie sobie zapracować, ale nawet duża rozpoznawalność nie gwarantuje nam, że przez cały czas będziemy mieć zatrudnienie- mogą się bowiem zdarzać krótsze lub dłuższe przerwy pomiędzy poszczególnymi zleceniami. Nie mniej jednak, zlecenia związane z modelingiem mogą się wiązać z naprawdę sporymi pieniędzmi, prestiżem oraz sławą. Młode dziewczyny, które marzą o tym, aby podjąć pracę w modelingu najczęściej chcą być podziwiane ze względu na swoją urodę, rozpoznawalne i chcą cieszyć się poważaniem innych. Czasem nawet chcą, aby ich koleżanki im zazdrościły takiej właśnie ścieżki kariery. Nie zawsze jednak zdają sobie sprawę z tego, jak w praktyce wygląda praca modelki i jak niejednokrotnie trudno jest się wybić i wyrobić sobie renomę w tej branży.

Castingi- to tutaj można szukać swoich pierwszych angaży

Od czegoś trzeba zacząć, a najpopularniejszą opcją jest uczestnictwo w castingach do różnego rodzaju zleceń i projektów. Casting może być zorganizowany przez agencję modelek, która będzie poszukiwała nowych twarzy dla swoich klientów. Może to być jednak również casting do konkretnego projektu, a w jury może zasiadać przedstawiciel klienta docelowego, dla którego kampania jest realizowana. Zlecenia mogą być naprawdę bardzo różne. Najłatwiej jest sobie wyobrazić projekt związany z sesją zdjęciową w studiu lub w plenerze. Casting może też być organizowany po to, aby dany projektant mógł za jego pośrednictwem wybrać modeli oraz modelki, które będą chodzić w pokazach mody. Bardzo często castingi i spotkania organizuje się po to, aby wybrać osoby odpowiednie do zagrania w reklamie czy do promowania określonych produktów i usług. Jeszcze inne castingi pozwalają wyłonić modelki, które zagrają w klipach- zarówno modelki w teledyskach jak i modelki w piosenkach są często stosowaną strategią uatrakcyjniania takich produkcji.

Zobacz zdjęcia modelek na stronie: http://selective-mgmt.pl/pl/models-category/women-pl

Czy łatwo jest wystartować w świecie modelingu?

Niestety, może się okazać, że w praktyce jest to bardzo trudne, chociażby ze względu na sporą konkurencję. Nie można się jednak poddawać i trzeba zgłaszać się do różnych projektów i chodzić nawet na te najbardziej czasochłonne castingi. Dobrą strategią jest też wybranie sobie kilku agencji modelek, w których chciałoby się znaleźć zatrudnienie i próbować nawiązać z nimi kontakt. Można spróbować umówić się na spotkanie lub wysłać do takiej agencji zgłoszenie za pośrednictwem poczty elektronicznej. Praca w agencji jest o tyle łatwiejsza na starcie, że to agencja może nam wyszukiwać ciekawe projekty, do których będziemy pasować pod względem swoich umiejętności oraz pod względem swojego wyglądu i posiadanych cech charakterystycznych. Dzięki agencji możemy też w mniejszym stopniu obawiać się tego, że zostaniemy oszukani, podpiszemy niekorzystny dla siebie kontrakt lub nie do końca odpowiednią umowę. Do takich agencji warto startować poprzez zgłoszenia, ale też można sprawdzać na ich stronach internetowych, czy akurat nie organizują jakichś interesujących castingów w najbliższym czasie.